Bouw van een zonneboiler in La Cascarilla, Peru, 2011
De keuken en het sanitair van het kleuterschooltje voorzien van warm water.
Najaar 2011: Literatuur studie
Alexis Philippart
Cecile Michiels
Steven De Boeck
Solidariteitsgroep La Cascarilla
Volens vzw
VIMA
In La Cascarilla is er naast de lagere en de middelbare school ook een klein kleuterschooltje. Nadat enkele jaren geleden het bouwvallige gebouwtje instortte, is er een nieuw gebouwtje opgetrokken. Echter, alle voorzieningen ontbreken hier. Met de bouw van een zonneboiler zullen we het gebouwtje van warm water voor de keuken en het sanitair voorzien. Op het kleuterschooltje zitten een dertigtal kinderen.
Zoals bij alle Humasol projecten wordt ook hier nauw samengewerkt met de lokale partner, zodat deze zich de concepten en technieken kan eigen maken. Het zonneboilerconcept moet dus eenvoudig zijn zodat de lokale partner eventuele herstellingen zelf kan uitvoeren. Er moet extra aandacht gaan naar veiligheid omdat zeer jonge kinderen in contact zullen komen met de installatie.
Duidelijk maken aan de lokale bevolking dat energy niet duur hoeft te zijn en dat warm water kan geproduceerd worden op een duurzame manier is een van de voornaamste doelstellingen van dit project.
Ten slotte zal met dit project ook de lokale economie ondersteund worden door zo veel mogelijk materialen uit de omgeving van la Cascarilla te gebruiken.
In het dorp is elektriciteit niet altijd voorhanden, daarom maakt de zonneboiler uitsluitend gebruik van zonne-energie. De vloeistof circuleert door het systeem dankzij natuurlijke convectie, zodat geen extra pomp systeem moet voorzien worden. Het opslagvat van 600L wordt iedere nacht gevuld via een ½ PVC buis met rivier water. De bevoorrading van de tank kan enkel s’ nachts gebeuren omdat het riviertje ook de rest van het dorp van water voorziet en het waterdebiet van te klein is om overdag ook de tank bij te vullen. De temperatuur van het rivierwater is ongeveer 10°C en de beoogde eind temperatuur is 60°C.




Humasol vzw - Making renewable energy technologies accessible to everyone.
All rights reserved © 2013